Strona główna > Turystyka medyczna w Polsce > Turystyka medyczna a Polska

Turystyka medyczna a Polska

turystyka medyczna polska wrocławWielu ludzi prawdopodobnie nie zdaje sobie z tego sprawy, ale z roku na rok coraz więcej cudzoziemców z całej Europy przyjeżdża do Polski w celu skorzystania z zabiegów poprawiających wygląd zewnętrzny. Szczególną popularnością cieszy się tutaj między innymi stomatologia, chirurgia estetyczna i plastyczna czy okulistyka.

SPA in polandW Polsce istnieje także wiele ciekawych miejsc, w których można ponadto zadbać o swoje zdrowie psychiczne, między innymi w profesjonalnych hotelach SPA. Takie miejsca posiadają zwykle bardzo kuszące dla klientów oferty, w których znajduje się mnóstwo zabiegów upiększających wykonywanych przy użyciu najlepszych dostępnych kosmetyków. Warto jednak zastanowić się, co sprawia, że to właśnie Polska jest krajem tak lubianym wśród tak zwanych turystów medycznych.

Obecne trendy na rynku pokazują, że w ciągu kilku lat Polska stanie się prawdopodobnie całkowitym europejskim liderem w dziedzinie turystyki medycznej. W chwili obecnej pod tym względem wyprzedzają nas wyłącznie Węgrzy oraz Czesi, ale z roku na rok wysuwamy się stopniowo na prowadzenie. Co jednak przyciąga aż tak turystów do naszego kraju, i w jakich miejscach w Polsce najbardziej lubią oni spędzać swój czas?

Zdecydowana większość takich turystów na cel swoich podróży wybiera oczywiście te duże miasta. Jest to podyktowane wieloma czynnikami. Przede wszystkim osoby takie zazwyczaj nie znają języka polskiego, a w większych miastach najłatwiej jest się porozumiewać po angielsku. Z tego też powodu na liście najczęściej odwiedzanych miast bez wątpienia znajduje się Warszawa, Wrocław, Kraków czy Szczecin. W tych faktycznie dobrych i nowoczesnych klinikach zazwyczaj spotkać można personel, który biegle posługuje się językiem angielskim, co dla turystów z innych krajów jest naprawdę wielkim udogodnieniem.

medical travel CracowWielką zaletą usług medycznych w naszym kraju są rzecz jasna dogodne ceny. W porównaniu z krajami Europy Zachodniej usługi związane na przykład ze stomatologią mogą u nas być nawet o 70% tańsze. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w takich celach przyjeżdżają do nas głównie ludzie z najbliższych geograficznie krajów. Nie jest to prawda, bowiem do Polski każdego roku przybywa między innymi mnóstwo Brytyjczyków, Szwajcarów, Serbów, Holendrów, Kanadyjczyków, Australijczyków i przedstawicieli wielu innych nacji. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem polskie gabinety specjalizujące się w tego typu usługach są znane właściwie na całym świecie ze względu na bardzo wysoki poziom wykonywanych przez siebie zabiegów.