Strona główna > Turystyka medyczna w Polsce > Rynek turystyki medycznej w Polsce

turystyka medyczna w polsceWedług najnowszych danych aktualnie poza granicami swojego kraju pracuje około dwóch milionów Polaków – większość ludzi wyjeżdża przede wszystkim do Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Osoby takie spędzają co prawda większość swojego czasu w innych krajach, ale raz na jakiś czas przyjeżdżają w swoje rodzinne strony. Bardzo chętnie korzystają wówczas z prywatnych usług lekarskich w Polsce, które stoją tutaj na naprawdę wysokim poziomie.

polscy lekarzeCo więcej, z roku na rok rośnie liczba obywateli innych państw, szczególnie Europy Zachodniej, którzy przyjeżdżają do Polski w tym właśnie celu. Na terenie całej Unii Europejskiej prywatne usługi medyczne to niezwykle prężnie rozwijająca się branża. Co ciekawe, Polska staje się powoli jednym z liderów na naszym kontynencie w tej dziedzinie, co wynika z kilku przyczyn.

Przede wszystkim polskie kliniki posiadają naprawdę doskonale wykwalifikowaną kadrę, co zawsze jest gwarantem wysokiej jakości wszystkich oferowanych usług. Dodatkowo ceny takich rzeczy są w naszym kraju nieporównywalnie wręcz niższe niż w przypadku Europy Zachodniej czy nawet tej części kontynentu – wszystko to sprawia, że coraz więcej Europejczyków przyjeżdża do naszego kraju w celu skorzystania z poszczególnych usług tego typu.

Największą popularnością cieszy się tutaj szeroko rozumiana stomatologia, zabiegi okulistyczne, chirurgia plastyczna, kardiochirurgia oraz chirurgia oka. Dane niektórych klinik w Polsce mówią również o tym, że coraz więcej turystów medycznych przyjeżdża do naszego kraju w celu poddania się zabiegom laserowej korekcji wzroku, dzięki którym możliwe jest wyeliminowanie niektórych wad i całkowite uwolnienie się od konieczności korzystania z okularów czy soczewek.

polscy lekarze okulistaTrudno jest w takim razie dziwić się temu, że tego typu zabiegi cieszą się aktualnie coraz większą popularnością. Przy prawidłowym ich wykonaniu można znacznie poprawić ogólną jakość swojego życia i zapewnić sobie naprawdę wysoki poziom wygody. Z tego też powodu na coś takiego z roku na rok decyduje się coraz więcej ludzi na całym świecie.

Jeśli chodzi o koszty takich zabiegów, to Polska wypada zdecydowanie korzystniej niż kraje Europy Zachodniej. W przypadku Anglii jest to na przykład 5000 – 10 000 zł za jedno oko, podczas gdy w dobrej, polskiej klinice cena za oko wynosi około 4000 zł. Stale zwiększająca się liczba cudzoziemców przyjeżdżających do naszego kraju w celu wykonania takich zabiegów nie powinna w takim razie nikogo dziwić.