Strona główna > Turystyka medyczna w Polsce > Polskie uzdrowiska i kliniki medyczne

kliniki w krakowieTrzeba zauważyć, że Polska ma siódme miejsce, jeśli chodzi o ilość uzdrowisk w Europie. Relaks, który połączony będzie z zabiegami również w ramach chirurgii plastycznej jest chętnie wybierany między innymi przez Rosjan.

Jeśli chodzi o usługi prywatnych gabinetów medycznych, to są one świetnie odbierane właśnie przez Rosjan, które w Polsce się pojawiają. Będzie to dotyczyć praktycznie wszystkich kurortów począwszy od tych morskich i skończywszy na tych, które położone są w wysokich górach. Poza Rosjanami z naszych uzdrowisk chętnie korzystają Izraelczycy, których ciągle jest coraz więcej podobnie jak Słowaków, Białorusinów oraz Ukraińców.

Gdzie najczęściej kierują się zagraniczni turyści?

leczenie otyłościTutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ przede wszystkim jest to uzależnione od tego, czego będą w danej chwili potrzebować. W dużych miastach mamy specjalistyczne gabinety, które zajmują się konkretnymi specjalnościami. Oczywiście praktycznie wszystkie rodzaje zabiegów uda nam się znaleźć na ternie Warszawy. Natomiast, jeśli chodzi o inne miasta to bardzo często okazuje się, że specjalizują się one w konkretnej medycznej dziedzinie i tam starają się rozwijać swoją działalność. Wielu turystów medycznych pojawia się w Polsce, by rozpocząć leczenie swojej otyłości. Tutaj prym wiodą Warszawa, Lublin i Łódź, gdzie można skorzystać z wielu nowoczesnych propozycji.

Operacje plastyczne w Polsce

operacje plastyczne w PolsceOczywiście turystyka medyczna to w dużej mierze chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna. W wielu dużych i mniejszych miastach znajdziemy profesjonalne placówki, w których wykonywane są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Prym wiodą tutaj takie zabiegi jak powiększanie piersi, korekcja uszu, nosa czy powiek, powiększenie ust, modelowanie twarzy. Okazuje się, że w Polsce wachlarz tych zabiegów jest naprawdę ogromny i turyści z zagranicy mogą tutaj zawsze szukać dla siebie czegoś interesującego. Dla nich jednak najważniejsze będzie to, że te zabiegi są oferowane w atrakcyjnych cenach i jak się wydaje na tą kwestię będą oni przede wszystkim zwracali swoją uwagę. na pewno kwestią zachęcającą będzie także to, że ten wachlarz wykonywanych zabiegów jest także bardzo duży. To również ważna sprawa, ponieważ tak naprawdę właśnie w ten sposób można być pewnym, że przyjeżdżając do Polski uda się dla siebie znaleźć konkretny zabieg.