Strona główna > Najpopularniejsze zabiegi > Zabiegi chirurgii plastycznej

Zabiegi chirurgii plastycznej

chirurgia palstyczna w PolsceChirurgia plastyczna należy do turystyki medycznej, którą obecnie upodobały sobie przede wszystkim kobiety z takich krajów jak Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Irlandia. To właśnie te nacje dominują w klinikach chirurgii plastycznej.

Większość lekarzy obecnie może stwierdzić, że najbardziej popularne są zabiegi zmierzające do zwiększenia oraz zmniejszenia piersi. I nie ma nic dziwnego w tym, że wiąże się to często z turystyką medyczną. W Wielkiej Brytanii za ten zabieg trzeba zapłacić około 20 tysięcy złotych w Ameryce około 30, natomiast w Polsce można to zrobić za około 8 tysięcy.

Jeśli chodzi o kolejne popularne zabiegi, to będzie to również liposukcja, korekcja uszu, nosa, powiek czy lifting gwarzy. Jeśli chodzi o liposukcję ultradźwiękową to można ją wykonywać za około 2 tysiące złotych. Liposukcja brzucha będzie kosztowała około 3 tysiące ale czasami nawet 7. Ludzie z krajów wschodnich decydują się często na plastykę brzucha, którą można u nas wykonywać nawet o połowę taniej niż w innych krajach unijnych.

Jeśli chodzi o placówki medyczne, które zajmują się zabiegami chirurgii plastycznej to najwięcej takich miejsc znajdziemy w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz Katowicach.

Turystyka medyczna - operacje ortopedyczne

operacje ortopedyczne PolskaJeśli chodzi o turystykę medyczną to na uwagę zasługuje tutaj także ortopedia. Tutaj podobnie często spotkamy Niemców, Brytyjczyków. Szwedów Rosjan oraz Amerykanów. Pacjenci z zagranicy najczęściej decydują się na wymianę stawów kolanowych czy biodrowych. W tym przypadku główną rolę odgrywa nie tylko doświadczenie czy specjalizacja polskich lekarzy, ale także bardzo dobre ceny. W Polsce można za kilkanaście tysięcy wykonać zabieg, gdzie w Wielkiej Brytanii będzie on kosztował około 40 tysięcy złotych a w Ameryce nawet 160 tysięcy.

Na uwagę zasługują także operacje, które wykonywane są na ręce, dokładniej na łokciu oraz nadgarstku oraz operację barku. Operacje stopy i stawy skokowego można wykonać w cenie między 3 a 7 tysięcy złotych.

Pobyty rehabilitacyjne

rehabilitacja w PolsceWażne miejsce pośród turystyki medycznej mają także pobyty rehabilitacyjne. Polacy mają wiele świetnych miejsc do rehabilitacji, gdzie bardzo często wykorzystuje się także nowoczesne sprzęty i dodatkowo kadra fizjoterapeutów jest świetnie przygotowana do wykonywania tego zawodu. Dlatego wiele osób z różnych krajów decyduje się przyjeżdżać do polski i tutaj prowadzą swoje zabiegi rehabilitacyjne. Jak się okazuje cała turystyka medyczna dla naszej gospodarki jest coraz ważniejsza i odgrywa dość istotną role. Można także przypuszczać, że ta rola w kolejnych latach dalej będzie rosła.