Strona główna > Najpopularniejsze zabiegi > Turystyka stomatologiczna

Turystyka stomatologiczna

Turystyka stomatologicznaCudzoziemcy przyjeżdżający do naszego kraju w celu skorzystania z usług medycznych najczęściej przybywają do gabinetów chirurgów plastycznych. Zaraz na drugim miejscu są jednak gabinety dentystyczne. Odsetek osób ładujących u polskich dentystów w całej populacji turystów, która korzysta z usług medycznych w czasie pobytu w naszym kraju, to już ponad 10%.

Jest to sporo, ale wciąż mało w porównaniu z możliwościami. Niestety, nasz kraj nie inwestuje w promocje tego typu usług. Przynajmniej nie w sposób zorganizowany. Polska nie znajduje się w rankingu 20 największych dostawców usług medycznych dla zagranicznych klientów. Związane jest to w dużej mierze z The Join Commission International - specjalnym certyfikatem potwierdzającym jakość usług medycznych w szpitalach.

Turystyka stomatologiaJego posiadanie pozwala na pełne uczestnictwo w trans granicznym handlu zdrowiem. W Turcji ma go 56 szpitali na moment pisania tekstu. W Polsce ani jedna placówka medyczna. Jego brak powoduje sytuacje, w których nawet Ukraińscy pacjenci nie trafiają do nas, ale do bardziej oddalonych ośrodków w Niemczech lub w Izraelu. Pole do popisu dla polskich placówek medycznych jest naprawdę bardzo duże. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że koszty bardziej złożonych usług stomatologicznych, takich jak chociażby implantacja, są o 60%-80% niższe, niż na zachód od naszych granic.