Strona główna > Najpopularniejsze zabiegi > Turystyka medyczna - najpopularniejsze zabiegi

leczenie za granicąJeszcze kilka lat temu było abstrakcją rozważanie Polski jako kraju, który może być dobry pod kątem turystyki medycznej. Jednak jak się okazuje od 2008 roku wiele się zmieniło i pojawił się prawdziwy boom na przyjazdy do naszego kraju właśnie na zabiegi medyczne. Z roku na rok nasz kraj ma pacjentom coraz więcej do zaoferowania.

personel medyczny w PolscePrzede wszystkim na personel medyczny jest coraz lepiej wykształcony. Do tego dochodzą oczywiście doskonale wyposażone gabinety, gdzie można wykonać praktycznie każdy zabieg. A co najważniejsze, mamy konkurencyjne ceny w stosunku do tego, co mogą zaoferować inne europejskie kraje. A przy panującym kryzysie ceny są ważne dla wielu osób. Jak się okazuje turystyka medyczna staje się obecnie ważną gałęzią gospodarki naszego kraju. Wraz z rosnącą liczbą turystów mamy także coraz więcej placówek medycznych. Ten sektor przez wielu jest obecnie uważany za jeden z najbardziej rozwojowych i daje naprawdę wiele możliwości. Wprowadzane są w nim także nowoczesne technologie.

Z jakiego powodu turyści medyczni wybierają nasz kraj?

Przede wszystkim chodzi tutaj o ceny, ponieważ zabiegi w większości są u nas o około 40 procent tańsze niż w innych krajach UE. Natomiast w niektórych przypadkach ta cena jest nawet 80% niższa. Dalej idzie wysoki standard oraz krótki czas oczekiwania. Te aspekty także zachęcają do odwiedzenia centralnej części Europy w celu wykonywania sobie zabiegu medycznego. Jako, że nasz personel medyczny jest świetnie wykształcony, zna języki to turyści medyczni potem chętnie do nas wracają. Jeśli chodzi o zabiegi, które można wykonywać to praktycznie obecnie wszystko cieszy się zainteresowaniem, ale najbardziej stomatologia, plastyczna chirurgia, operacje kardiologiczne oraz ortopedyczne.

Denturyzm, czyli turystyka stomatologiczna

turystyka stomatologicznaMoże się to wydawać dziwne, ale turyści z zagranicy kochają przede wszystkim polskich dentystów. Zabiegi stomatologiczne to najszybciej rozwijająca się gałąź gdy chodzi o turystykę medyczną. Jako, że zagranicznych gości jest coraz więcej takie procedury nazwano denturyzmem. Okazuje się, że nasze ceny są nawet o około 80 procent niższe niż w innych krajach UE i dlatego turyści tak chętnie do nas wracają.

Wśród najbardziej popularnych zabiegów są te, które związane są z leczeniem implantologicznym. W Polsce jeden implant kosztuje około 3 tysiące złotych a na terenie UK cena będzie sięgała około 13 tysięcy. W ofercie Polscy dentyści mają dodatkowo masę różnych implantów: Camlog, Astra Tech, Alpha Bio, Straumann, Osteoplant, SGS, Bicon, Nobel, 3i Biomet, Implant Direct, Neoss, IDI, Friadent Ankylos, MIS, Neoss, Osstem, Starngold i wiele innych.