Strona główna > ABC turystyki medycznej > Turystyka medyczna

Turystyka medyczna

turystyka medycznaLeczenie jest kosztowne i to niezależnie od tego, gdzie się zdecydujemy leczyć. Jak się obecnie okazuje modna staje się turystyka medyczna. Wiele osób chce redukować koszty leczenia i szuka oferty w innych krajach, gdzie będzie można leczyć się taniej. I Polska na tym bardzo mocno zyskuje, ponieważ ten kierunek wybiera coraz więcej osób, które szukają dobrej i taniej pomocy medycznej.

Jest kilka powodów, które sprawiają, że polska jest dla nich idealnym na leczenie krajem. Przede wszystkim najważniejsze będą tutaj względy ekonomiczne. Jeśli w jednym kraju za komplet usług można płacić kilka razy mniej, to dlaczego tego nie wybierać. A w dużej mierze chodzi tutaj o takie zabiegi, które niezależnie od kraju po prostu nie są refundowane.

Obecnie nie trzeba już ponosić wysokich kosztów związanych z transportem czy dojazdem. Okazuje się, że do Polski można spokojnie i szybko dotrzeć samolotem a ceny zabiegów medycznych będą niższe od około 35% do nawet 80%. W tej chwili, co najważniejsze Polska ma już za sobą wszelkie kompleksy i ważne jest to, że jakość leczenia jest coraz lepsza. Dla niektórych ważna będzie właśnie jakość, ponieważ u siebie może mają atrakcyjne ceny zabiegów, ale jakościowo są one na niskim poziomie. I to będzie przede wszystkim dotyczyło turystów, którzy pojawiają się u nas z krajów Wschodnich. Oni właśnie, gdy maja pieniądze jadą do Polski i tutaj szukają dla siebie zabiegów medycznych.

turystyka stomatologicznaNajbardziej popularne usługi medyczne Będzie to zaskakujące ale największym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów cieszą się obecnie usług stomatologiczne. Mamy świetny sprzęt i doskonałą kadrę, która sprawia, że ponad 90% leczących się pacjentów jest zadowolonych z tego jak wykonane są zabiegi i jaki jest ich efekt. Poza tym ceny są nawet o około 80 niższe niż w innych krajach Unii. Jeśli chodzi o inne dziedziny medyczne, które przyciągają do nas pacjentów to wymienić tutaj można między innymi takie propozycje jak: Chirurgia estetyczna i plastyczna, Kardiologia i kardiochirurgia, Wczasy lecznicze, SPA&Welness. Rehabilitacja, Bariatria, Okulistyka, Traumatologia.