Strona główna > ABC turystyki medycznej > Turystyka medyczna coraz popularniejsza w Polsce

turystyka medyczna onlineWłaściwie z roku na rok coraz bardziej rośnie liczba ludzi z innych krajów, którzy przybywają do Polski w celu skorzystania z różnego rodzaju usług medycznych. Istnieje rzecz jasna kilka istotnych czynników, które znacznie wpływają na ten stan rzeczy. Wśród najważniejszych z nich możemy wymienić przede wszystkim wysoką jakość usług świadczonych w naszym kraju, wiele klinik zatrudniających fantastycznych specjalistów w swojej dziedzinie jak i znacznie niższe – w porównaniu z krajami zachodnimi – ceny.

medical travel in polandDo miast najczęściej wybieranych przez zagranicznych turystów medycznych należy między innymi Kraków, Wrocław, Warszawa, Szczecin oraz Gdańsk. Nie dzieje się tak bez powodu. Miasta te posiadają jednocześnie duże porty lotnicze, dzięki czemu można łatwo się do nich dostać z wielu miejsc w Europie. W Polsce działają rzecz jasna takie kliniki, które są najatrakcyjniejsze z punktu widzenia zagranicznego turysty medycznego. W większości przypadków specjalizują się one w dziedzinach takich jak chirurgia estetyczna, stomatologia, rehabilitacja oraz szeroko pojęta odnowa biologiczna.

Wiele polskich ośrodków uzdrowiskowych oraz hoteli SPA stara się na wszystkie możliwe sposoby ściągnąć na siebie uwagę klientów z Europy Zachodniej. Wiele takich obiektów zyskało nawet europejskich inwestorów, co pozwala im na znaczne poszerzanie profilu swojej działalności i ciągłe podnoszenie jakości oferowanych przez siebie usług. Ponadto dzięki temu są one w stanie stale reagować na wszystkie zmiany zachodzące na tym rynku i szybko dostosowywać się do nowych trendów i wymagań swoich klientów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się co prawda, że w całej tej branży największe udziały mogą mieć wyłącznie duże przedsiębiorstwa. W rzeczywistości jednak lokalne, mniejsze firmy także czerpią z tego naprawdę spore zyski, dzięki czemu branża ta nierzadko przyczynia się do rozwoju całych regionów. Tak dalece idące zmiany i zwiększający się poziom usług świadczonych w naszym kraju jest rzecz jasna dostrzegany przez europejskich klientów, którzy z roku na rok coraz liczniej przyjeżdżają do tego typu obiektów w Polsce.

medycyna w PolsceWysoka jakość usług nie jest jednak jedyną zaletą takiego pobytu w naszym kraju. W grę wchodzą tutaj bowiem także bardzo atrakcyjne ceny. Korzystanie z wielu zabiegów medycznych jest w Polsce nieporównywalnie tańsze niż w przypadku krajów Europy Zachodniej, a także innych państw naszego regionu, takich jak Węgry. Co więcej, bardzo wiele klinik działających w Polsce podpisuje także umowy z kasami chorych w poszczególnych krajach Europy Zachodniej. Sprawia to, że turysta medyczny na przykład z Niemiec może przyjechać na leczenie do Polski i następnie otrzymać zwrot wszystkich kosztów czegoś takiego.