Strona główna > ABC turystyki medycznej > Korzyści turystyki medycznej

korzyści turystyki medycznejOkazuje się, że dla nas największe korzyści, jakie przynosi turystyka medyczna będą związane z tym, że kliniki i szpitale są coraz lepiej przystosowane do funkcjonowania w charakterze międzynarodowym.

Co za tym idzie, regularnie komfort pobytu jest coraz lepszy. Zmienia się także sprzęt, który stoi na wysokim poziomie. Drugi kierunek rozwoju będzie dotyczył oczywiście infrastruktury, która związana jest z turystyką. Hotele, pensjonaty, w których zatrzymują się pacjenci również ci przebywający w Polsce na dłużej są na coraz wyższym poziomie.

Promocja turystyki medycznej Polska ma obecnie szansę, by właśnie przez turystykę medyczną wybić się ponad inne kraje e Europie. Powinna jednak podejmować wiele działań promocyjnych, ponieważ w podobną stronę idą także Czesi oraz Węgrzy, którzy mocno stawiają również na działania marketingowe, które są bezpośrednio z tym związane. Oprócz krajów w Europie, gdy chodzi o turystykę medyczną, to zainteresowaniem cieszyły się dalej kraje azjatyckie takie jak Indie, Tajlandia czy Malezja, które przede wszystkim ściągały bardzo wielu turystów z Ameryki. Dlatego Polska może iść również wzorem tych krajów.

medycyna turystyczna w PolsceJeśli chodzi o turystykę medyczną, to obecnie w Polsce góruje województwo zachodniopomorskie. Tam pojawia się najwięcej turystów i nawet nie są tak bardzo potrzebne intensywne działania marketingowe, by w tym kierunku województwo się rozwijało. Jeśli chodzi o inne województwa to prowadzi się obecnie programy za unijne pieniądze, które mają doprowadzić do sytuacji, w której Polska będzie właśnie rozpoznawana po turystyce medycznej, która tutaj się świetnie rozwija.